VOKE József Attila Művelődési Központ - Dunakeszi

VOKE József Attila Művelődési Központ - Dunakeszi VOKE József Attila Művelődési Központ - DunakesziVOKE József Attila Művelődési Központ - Dunakeszi

Cím: 2120 Dunakeszi, Állomás sétány 17.
Vezető: Csoma Attila intézményvezető
Telefonszám: 06-27-543-225/102, 103 m. (Int.vez: 105 m.), 06-30/618-6833
Fax: 06-27-543-225/108 m.
Vasúti telefonszám: nincs
E-mail: info.vokejamk@gmail.com
Weboldal: www.vokejamk.hu
Facebook: www.facebook.com/vokejamk

VOKE József Attila Művelődési Központ

A Vasutasok Országos Közművelődési és Szabadidő Egyesület József Attila Művelődési Központja 1926. májusa óta működik városunkban. Pest megye egyetlen egyesületi működésű intézménye. A művelődési központban működő több művészeti csoporton kívül otthont ad számos kulturális és egyéb eseménynek, képzésnek, tanfolyamnak, szakmai fórumnak. A településen működő egyesületeknek, alapítványoknak, egyéb szervezeteknek otthona, székhelye. A kulturális munka végzéséhez állami támogatás, városi finanszírozás, támogatások, pályázatok, együttműködési alapon kapott pénzeszközök, saját bevételek, tartós bérlemények, vállalkozási bevételek nyújtanak segítséget. A művelődési központ tulajdonosa a Magyar Államvasutak Zrt., fő egyesületi szervezete a Vasutasok Országos Közművelődési és Szabadidő Egyesülete (VOKE), közhasznú szervezet. Dunakeszi Város Önkormányzatával közművelődési megállapodás, együttműködés alapján végzi az intézmény – mint önálló jogi személy – a helyi közművelődési feladatokat, amely mellett kiemelten a vasutas kultúra ápolása, a hagyományok, a lakókörnyezet értékeinek gyarapítása a fő tevékenységi köre. A működés feltételeit a hét tagú igazgatótanács, és az alkalmazásban lévő nyolc munkatárs segíti. A művészeti csoportok közül a MÁV Magyarság Férfikar 1926-ban, a MÁV Magyarság Fúvószenekar 1928-ban alakult. A Pinceszínház alternatív színházi műhely 45 éves múltra tekinthet vissza. A Nyugdíjas Kirándulók Klubja művészeti csoportjaival együtt, 30 éve szervezi programjait a majdnem 400 fős tagságnak. A negyedszázados, 4 korosztályt felölelő Lokomotív Táncklub mellett 3 amatőr színházi közösség, 2 különböző korosztályú néptánccsoport, újonnan alakult modern tánc stúdiók több száz gyermek és középiskolás részvételével, a tudás szerdája, a Magyarság Galériában több képzőművészeti tárlat programjai, irodalmi, színházi, zenei események várják az érdeklődő közönséget. Évente kétszázezer főnél több a látogatók száma.
Immár másfél éve működik az Őszi Napsugár Nyugdíjas Napközi, hétköznap 9-14 óráig. Jelenleg 30 tagja van.

MÁV Magyarság Férfikar
A férfikar 1926-ban alakult. A kórust 1990 óta Surán Sándor karnagy vezeti. Állandó résztvevői Dunakeszi és Göd város rendezvényeinek. Rendszeresen szerepelnek a Magyar Rádió Kóruspódium műsorában, templomi hangversenyeken, a szerencsi, a szolnoki és az abasári országos dalostalálkozókon. Elindítói és állandó résztvevői az immár hagyományos városi karácsonyi hangversenyeknek, melyeken felnőtt és ifjúsági kórusokkal közösen szerepelnek.

MÁV Magyarság Fúvószenekar
Az ország legidősebb vasutas fúvószenekara, 1926 óta működik. Fennállása során nagyon sok alkalommal lépett fel szép sikerrel városi és területi ünnepeken, MÁV tisztavatásokon, a Tavaszi Fesztivál rendezvényein, budapesti térzenéken. Az I. és IV. Országos vasutas Fúvószenekari Találkozók szervezője. A hagyományos darabok, és musical átiratok mellett igényes „könnyűzenét” is játszó zenekar örömmel fogad minden felkérést.

Pinceszínház
Megalapítója 1960-ban, Uray György. Első önálló előadásuk 1964-ben Samuel Beckett: Az utolsó tekercs című egyfelvonásosának pantomim változata és Tennessee Williams: Az eltiport petúniák esete című műve. Az 1979-es év nagy változást hozott a színpad életében. A Művelődési Központ régi borpincéjét sikerült megszerezniük, ahol önálló helyiséget alakítottak ki. Megkezdte működését a Dunakeszi Pinceszínház. Jelenleg is nagy sikerrel játsszák különböző darabjaikat Urayné Kovács Zsuzsanna vezetésével.

Nyugdíjas Kirándulók Klubja
A klub megalakulásának 20. évfordulóján 1996-ban alakult meg énekkaruk és tánccsoportjuk. A klub ünnepségei elképzelhetetlenek a közreműködésük nélkül, a városi és városon kívüli szerepléseik szintén sikeresek. Kiemelkedő teljesítménye második éve a csoportnak - Szt. Mihály nap körül - a Dunakeszi lakodalmas megjelenítése a 25. 40. 50. 60. 70. házassági évfordulót ünneplő házaspárokkal. Megjelenésük egységes, kékfestő az öltözékük.

A Dunakeszi Nyugdíjas Kiránduló Klub tánckarának
első darabjai folklór jellegűek voltak. Később jelentkeztek vidám alkotásokkal is. A kezdeti sikereken és szép eredményeken felbuzdulva az ország egyre több pontjára hívták őket szerepelni. A tánccsoport arculata színes, a néptánc koreográfiák és szalontáncok mellett hagyományos magyar táncokat és tánc paródiákat is előadnak. Állandó szereplői Dunakeszi város, és a Művelődési Központ rendezvényeinek, emellett szívesen eleget tesznek a felkéréseknek országszerte. A 2004-es évben 43 alkalommal szerepeltek műsoraikkal.

Lokomotív Táncklub
A táncklubban standard és latin-amerikai táncokat, valamint formációs táncokat tanulhatnak a táncosok Kránicz József tánctanár vezetésével, immár 26 éve. Heti kétszeri alkalommal tartott foglalkozásaikon, több csoportban, minden korosztály számára folyik tánctanítás. A Gyermek Tánciskolába az általános iskolás tanulók járnak. Itt sajátíthatják el a legalapvetőbb táncokat és lépéseket. A Junior Táncklub tagjai formációs és egyéni táncokat tanulnak. Az Ifjúsági Táncklub táncosai a társastáncok mellett gimnasztikai, balett és erőnléti edzéseken is részt vesznek.
A Formációs Táncklub legfontosabb feladata a város különböző programjainak színesítése.A Felnőtt Tánciskola két csoportjába felnőtt párok, házaspárok járnak. Ők a korábban tanult táncokat elevenítik fel, illetve új táncokat tanulnak.

Duna-Gyöngye Néptáncegyüttes
Az együttes 1993-ban alakult a helyi Radnóti Miklós Gimnázium kisdiákjaiból. Rendszeresen részt vettek a város és az iskola különböző rendezvényein. A már leérettségizett diákok kezdeményezésére költöztek át a VOKE József Attila Művelődési Központba, ahol jelenleg is működik. Az évek során jártak Erdélyben, Olaszországban, részt vettek csehországi és németországi fesztiválokon is. 2005 márciusában nagy sikerrel szerepeltek Szentendrén a „Tavaszköszöntő” néptáncgála műsorán.Műsorukban magyarországi és erdélyi számok szerepelnek. Fellépést is vállalnak ha hívják őket!

Babják Színjátszó Stúdió
A VOKE József Attila Művelődési Központban 2001. októberében kezdte meg működését Babják Annamária színművész vezetésével. Drámajátékok, készségfejlesztő gyakorlatok során a gyerekek átélhetik a testbeszéd, a mimika, a mozgás, a fantázia, az abszurd játékok élményeit. Nyári táboruk a „Játsszunk színházat!” alkalmával megismerkednek a színház kulisszatitkaival, kezdve az olvasópróbával, a jelmez– díszlettervezés készítésen át a produkció színpadra állításáig. Eddig bemutatott darabjaik: Micimackó, A dzsungel könyve, Régi keszi történetek, Színek, hangulatok, játékok

Dunakeszi Fúvószenekari Egyesület
A zenekar 1972-ben kezdte meg működését, mint a Zeneiskola 20 fős fúvós együttese Jelenleg 74 főből áll. A tagok szívesen muzsikálnak együtt, rendszeresen gyakorolnak, próbálnak. Ez a légkör és a szívesen vállalt „munka” biztosítja, hogy a fiatalok szabadidejüket magas szintű kulturális tevékenységgel töltsék. A rendezvények, hangversenyek, belföldi és külföldi fellépések, zenekari táborok mindinkább erősítik a zenekar összetartását, az előadásokkal szembeni művészi igényességüket. Az egyre gyarapodó létszámú zenekar, melynek tagjait gimnazisták és nagykorúak alkotják, a zeneiskola már nem tudta befogadni, így 2006 júniusától a Dunakeszi József Attila Művelődési Központban találtak új otthonra.